Bezpečnost

Maximální bezpečnost a ochrana - hlavní cíle helmy REEVU

HOMOLOGACE

Helma Reevu samozřejmě splňuje evropskou ECE 22.05. Mimo jiné helma prošla mnoha dalšími extrémními testy, které ECE 22.05 neuvádí. Helma je například testována simulací nárazu ve vysokých rychlostech a to při -20 oC a při +50 oC. To běžné normy nevyžadují.

COMFORT

Každá helma Reevu je ručně sestavena a perfektně spasována. Vyjímatelná hygienická vložka nabízí neuvěřitelné pohodlí. Použitý materiál také odvádí vlhkost, takže se vám helma nezapařuje. Tkanina je velmi příjemná, a po vyjmutí je možné ji vyprat.

VENTILACE

Efektivní vnitřní ventilace je základem komfortu a bezpečnosti každé helmy. Při dobře navržené ventilaci se helma nezamlžuje a to ani za deště. Reevu má ventilační systém projektovaný tak, že vzduch vstoupí do helmy předními otvory, rovnoměrně obtéká jezdcovu hlavu a poté vystupuje ven zadním odtokovým kanálkem. Jezdcova hlava je tak udržena svěží a suchá, a to i ve špatném počasí.

NÍZKÁ HLUČNOST

Hlavním cílem při návrhu designu helmy, bylo přinést snížení úrovně hluku. Díky
jedinečnému aerodynamickému tvaru bylo tohoto dosaženo.

ŠTÍTY

Štíty helem jsou vyrobeny z extrémně odolného materiálu s příměsí polykarbonátu a mají povrchovou úpravu proti poškrábání.Tím je zaručen excelentní stupeň nárazové odolnosti a vysoká odolnost proti poškrábání. Štíty jsou samozřejmě vyměnitelné za zatmavené, kouřové, zrcadlové a jinak zabarvené.

SKOŘEPINA

Asi nejdůležitější částí helmy je její skořepina. Ta absorbuje většinu energie při nárazu a na její kvalitě a druhu materiálu závisí bezpečnost celé helmy. Konstrukce kvalitní skořepiny musí náraz roznést na co největší plochu. Laciné helmy jsou většinou vyráběny vstřikováním z plastů ( polykarbonát, ABS, polyamid). Jejich jedinou výhodou je nízká hmotnost a cena. Kvalitnější helmy mají skořepinu vyrobenu laminováním a to ze skelných vláken, kevlaru či dalších nových kompozitních materiálů. To je i případ helem Reevu. Skořepiny našich helem jsou vyrobeny laminováním vysoce pevné kompozitní tkaniny tvořené organickým uhlíkovým vláknem, kevlarem a vinylesterem. Tyto materiály mají mimo větší pevnosti také mnohem větší věkovou stálost. Tzn., že tak rychle nestárnou a jejich vlastnosti se v čase téměř nemění. Vnitřní skořepina helmy je vyrobena z EPS s dvojí hustotou. Toto provedení výrazně zvyšuje koeficient absorpce nárazu.

KVALITA

Reevu helmy jsou vyrobeny nejmodernějšími technologiemi a jsou ručně montované. Všechny fáze výroby jsou přísně kontrolované. Helmy jsou vyráběny v továrně splňující ISO 9001/2000 (cert.SQ02923).